Ekstraklasa: Złoty gol Aankoura, pudło sezonu Przybeckiego

10.04.2017 19:59

W meczu kończącym 28. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 1:0. Wcześniej "pudło sezonu" zanotował Miłosz Przybecki.

Korona - Ruch

W 13. minucie skrzydłowy "Niebieskich" miał przed sobą pustą bramkę, a mimo to trafił w słupek. W ekipie gospodarzy bardzo aktywny był Miguel Palanca, ale trzy jego strzały efektownie obronił Hrdlicka.

Miłosz Przybecki Dowiedz się więcej Jak on tego nie trafił! Pudło roku skrzydłowego Ruchu Chorzów [WIDEO]

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, w 84. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Nabil Aankour. Marokańczyk miał trochę szczęścia, bo po jego strzale piłka odbiła się od Rafała Grodzickiego i wpadła do siatki. Winę za utratę tej bramki ponosi jednak Konczkowski, który odpuścił walkę o futbolówkę z Kalaste.

Dzięki trzem punktom Korona awansowała do "grupy mistrzowskiej" (6. miejsce), a Ruch, po podziale punktów, będzie musiał bić się o utrzymanie.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0

Bramki: Nabil Aankour (84.)