Ekstraklasa: Korona lepsza w meczu z Wisłą Płock

13.10.2017 19:52

W inauguracyjnym meczu 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na własnym stadionie Wisłę Płock 2:0. To był pechowy dzień dla bramkarza gości, Seweryna Kiełpina.

Korona - Wisła Płock

Do 44. minuty przyjezdni sprawiali lepsze wrażenie i powinni je udokumentować przynajmniej trzema golami. Między słupkami złocisto-krwistych świetnie dysponowany był jednak Maciej Gostomski, a w idealnej sytuacji w bramkę nie trafił Merebaszwili.

Pod koniec pierwszej połowy fatalnie zachował się Kiełpin, który zamiast piąstkować po uderzeniu z rzutu wolnego Możdżenia, próbował złapać piłkę. Uczynił to jednak na tyle nieudolnie, że wpadła mu ona "za kołnierz".

Po zmianie stron znowu skuteczniejsi byli koroniarze, którzy w 79. minucie za sprawą Ivana Jukicia podwyższyli na 2:0.

Dzięki zwycięstwu Korona przeskoczyła Wisłę w ligowej tabeli.

Korona Kielce - Wisła Płock 2:0

Bramki: Mateusz Możdżeń (45.), Ivan Jukić (79.)