Jerzy Dudek w reklamie Heinekena. Jest "Dudek Dance"! [WIDEO]

14.02.2018 12:27

Jerzy Dudek jest głównym bohaterem najnowszej kampanii reklamowej Heinekena pt. "Poczuj legendarne emocje". Spot nawiązuje do finału Ligi Mistrzów z 2005 roku i pamiętnego konkursu rzutów karnych, w którym nasz bramkarz zaprezentował tzw. Dudek Dance.

Upamiętniając legendę polskiej i światowej piłki, Heineken przygotował też pierwszą w całej historii marki, limitowaną edycję opakowań, dedykowaną jednemu bohaterowi. Puszki z wizerunkiem Jerzego Dudka trafią do sklepów w marcu i będą dostępne jedynie na terenie Polski - czytamy na wirtualnemedia.pl.Dudek jest pierwszym Polakiem, który reklamuje Heinekena.

Heineken to oficjalny sponsor Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że do promocji zatrudnił dawną gwiazdę tych rozgrywek. W dużej mierze to właśnie Dudkowi Liverpool zawdzięcza zdobycie tego trofeum w 2005 roku.

Przez wielu tamto spotkanie uznawane jest za najlepszy finał Ligi Mistrzów w historii. AC Milan prowadził wówczas do przerwy 3:0, ale po zmianie stron Anglicy doprowadzili do wyrównania. Doszło do dogrywki, a następnie rzutów karnych. Ich bohaterem został właśnie Dudek, który obronił strzał Andrei Pirlo i decydujący - Andrija Szewczenki.