Ekstraklasa: Hit na remis. Szalona końcówka w Białymstoku

13.10.2017 22:26

W hicie 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:1. "Kolejorz" awansował na pozycję lidera tabeli, ale Górnik Zabrze zagra z Zagłębiem Lubin dopiero w niedzielę.

Jagiellonia - Lech

Pierwszego gola zdobyli przyjezdni za sprawą Darko Jevticia. W 27. minucie Sheridan w niegroźnej sytuacji sfaulował w bocznej strefie boiska Łukasza Trałkę. Szwajcar dośrodkowywał, ale nikt nie przeciął toru lotu piłki i bramka powędrowała właśnie na jego konto.

Po zmianie stron gospodarze wściekle atakowali i dopięli swego, choć dopiero w 86. minucie. Gola zdobył najlepszy piłkarz Jagi w tym spotkaniu, Arvydas Novikovas. 120 sekund później futbolówkę w siatce umieścił Gajos. Po wersyfikacji trafienie nie zostało jednak uznane.

We wcześniej rozegranym spotkaniu ekstraklasy Korona Kielce pokonała Wisłę Płock 2:0.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1

Bramki: Arvydas Novikovas (87.) - Darko Jevtić (27.)