Francja - Anglia: Zwycięstwo gospodarzy, piękny hołd dla ofiar zamachów

13.06.2017 22:58

W spotkaniu towarzyskim rozegranym na Stade de France w podparyskim St. Denis reprezentacja Francji pokonała Anglików 3:2. Przed meczem kibice i członkowie obu ekip oddali hołd ofiarom zamachów w Manchesterze i Londynie.

Francja - Anglia

Po raz kolejny spotkanie Francja - Anglia miało wyjątkową oprawę. W listopada 2015 roku obie ekipy spotkały się na londyńskim Wembley i wspólnie uczciły ofiary zamachu w Paryżu. Wtedy fani obu drużyn wspólnie odśpiewali Marsyliankę, teraz - w hołdzie dla osób, które zginęły w ostatnich atakach terrorystycznych w Manchesterze i w Londynie - dostojniej i donośniej zabrzmiał hymn Anglii. Wcześniej kibice mogli wysłuchać przeboju grupy Oasis "Don't look back in anger" w wykonaniu paryskiej orkiestry. Na trybunach zasiedli m.in. premier Wielkiej Brytanii Therese May oraz prezydent Francji Emmanuel Macron.

Sam mecz mógł się podobać. Strzelanie już w 9. minucie rozpoczął Harry Kane, a mimo to przyjezdni nie zdołali utrzymać do przerwy nawet remisu. Wyrównał Umtiti, a na 2:1 podwyższył inny z obrońców, Sidibe.

Po zmianie stron sytuacja Francuzów się skomplikowała, gdyż bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Raphael Varane, a "Synowie Albionu" otrzymali rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Kane. Ostatnie słowo należało jednak do "Trójkolorowych", którzy wygrali 3:2 po trafieniu Ousmane Dembele.

W innym wtorkowym spotkaniu towarzyskim reprezentacja Rumunii, która przed kilkoma dniami uległa Polsce 1:3 w meczu eliminacji mistrzostw świata, niespodziewanie pokonała przygotowujących się do Pucharu Konfederacji Chilijczyków 3:2. Do przerwy Europejczycy przegrywali 1:2, ale od 33. minuty grali z przewagą jednego zawodnika - czerwoną kartkę ujrzał Gary Medel. Zwycięstwo Rumunom zapewnił w 83. minucie Alexandru Baluta.

Francja - Anglia 3:2

Bramki: Samuel Umtiti (22.), Sidibe (43.), Dembele (78.) - Kane (9.; 48. - karny)