El. MŚ 2018: Lloris pogrążył Francję. Asysta przy golu z połowy boiska [WIDEO]

10.06.2017 10:15

Doliczony czas gry w spotkaniu Szwecji z Francją na długo zapamięta bramkarz reprezentacji ''Trójkolorowych''. Błąd Hugo Llorisa kosztował finalistów mistrzostw europy stratę cennych punktów.

Spotkanie w Sztokholmie rozpoczęło się po myśli gości. Piękną bramkę na 1:0 dla Francuzów strzelił Olivier Giroud. W 43. minucie wyrównał Jimmy Durmaz. Gdy niemal pewne było, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, nadeszła 93 minuta.

Zwycięską bramkę dla Szwedów zdobył Oli Toivonen, który wykorzystał złe wybicie piłki przez bramkarza "Trójkolorowych" Hugo Llorisa i trafił do bramki z... połowy boiska.

Wynik piątkowego spotkania skomplikował sytuację Francji w el. MŚ 2018. Dzięki zwycięstwu ekipa "Trzech Koron" awansowała na pierwsze miejsce w grupie A. Ma 13 punktów, podobnie jak Francja. Trzecia Holandia uzbierała dotychczas 10 punktów, a czwarta Bułgaria - 9.