Ekstraklasa: Legia zwycięska, ale stylem nie zachwyciła. Przed Jozakiem dużo pracy

17.09.2017 19:58

W meczu 9. kolejki ekstraklasy Sandecja pokonała 1:0 Bruk-Bet Termalikę. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie w Niecieczy, choć to sądeczanie byli gospodarzami. Zwycięski debiut na ławce trenerskiej Legii Warszawa zaliczył Romeo Jozak. Wojskowi wygrali z Cracovią 1:0.

Zagłosuj

Czy Legia Warszawa obroni tytuł Mistrza Polski?

Niedzielne derby Małopolski miał historyczny wymiar, gdyż po raz pierwszy na poziomie ekstraklasy zmierzyły się ze sobą zespoły spoza Krakowa. Bruk-Bet poniósł czwartą kolejną porażkę, zajmuje ostanie miejsce w tabeli i niewykluczone, że z posadą trenera tego zespołu pożegna się Mariusz Rumak. Jego odejścia domagali się po zakończonym spotkaniu kibice z Niecieczy.

Początkowo mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Lekką przewagę uzyskał Bruk-Bet, ale nie stwarzał zbyt wielu okazji bramkowych. Po zmianie stron obydwie drużyny miały okazje bramkowe. Dla Bruk-Betu najlepszej nie wykorzystał Vladislavs Gutkovskis, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Wreszcie w 84. minucie Danek przejął wybitą przez Akosa Kecskesa piłkę i strzałem z około 17 metrów zdobył zwycięską bramkę.

Legia wygrała na Łazienkowskiej 3 po bramce Thibaulta Moulina. Wojskowi stylem jednak nie zachwycili. Szczególnie w pierwszej połowie, kiedy do groźnych sytuacji bramkowych dochodzili piłkarze Cracovii.

Po przerwie gra gospodarzy wyglądała już nieco lepiej, ale do formy z ubiegłorocznego sezonu jeszcze daleko. Niezależnie od tego zwycięstwo pozwala z optymizmem spojrzeć na pracę nowego szkoleniowca Legii.