Ekstraklasa: Lech wciąż liderem. Angulo nie przestaje strzelać

16.09.2017 22:49

Lech Poznań po piątkowym zwycięstwie nad Koroną Kielce 1:0 jest liderem piłkarskiej ekstraklasy po 9. kolejce rozgrywek. Jedenastego gola w sezonie uzyskał Hiszpan Igor Angulo, ale Górnik nie zdołał pokonać Śląska Wrocław. Mecz w Zabrzu zakończył się remisem 2:2.

"Kolejorz" jest niepokonany od 2. kolejki, a wygrana z Koroną była piątą w sezonie. Jedynego gola zdobył po rzucie rożnym w 35. minucie Łukasz Trałka, który skierował piłkę do siatki głową po błędzie serbskiego bramkarza gości Zlatana Alomerovica.

Bohaterem spotkania był jednak słowacki golkiper poznaniaków Matus Putnocky, który obronił rzut karny egzekwowany przez Jacka Kiełba.

Sędzia Daniel Stefański aż trzykrotnie musiał przerywać spotkanie z powodu odpalenia rac przez kibiców Lecha, a to może oznaczać poważne konsekwencje dla klubu z Wielkopolski.

- To nie był dobry mecz Lecha, ważne jest zwycięstwo i punkty. Wygraliśmy jednak z dobrą drużyną, z którą ostatnio mieliśmy zawsze problemy - przyznał chorwacki opiekun lidera Nenad Bjelica.

Punktami z Lechem mógł się w sobotę zrównać Górnik, ale zremisował ze Śląskiem 2:2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem Marcin Robak wyrównywał.

Impet z początku sezonu próbuje odzyskać Wisła Kraków. W sobotę przerwała trzymeczową serię bez zwycięstwa i pokonała Piast Gliwice 2:0. Na gole kibice "Białej Gwiazdy" czekali aż do 89. minuty, kiedy rzut karny wykorzystał Carlitos. Również Hiszpan w doliczonym przez arbitra czasie gry ustalił wynik. Na listę strzelców w ekstraklasie wpisał się po raz szósty i siódmy, pieczętując awans swojej drużyny na czwarte miejsce.

W niedzielę wydarzenie numer jeden to debiut Romeo Jozaka jako trenera Legii Warszawa. Chorwat zastąpił w środę Jacka Magierę i na powitanie z polską ligą przyjdzie mu się zmierzyć z Cracovią. Z kolei w Niecieczy miejscowa Bruk-Bet Termalica w roli... gości zagra z Sandecją Nowy Sącz. W poniedziałek wiceliderem może zostać Jagiellonia (14 pkt), ale musi wygrać w Gdańsku z Lechią.