Ekstraklasa: bezbramkowy remis w Gdyni

11.02.2018 21:03

W ostatnim niedzielnym meczu 22. polskiej ekstraklasy Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań 0:0. W Gdyni inicjatywę posiadali goście. Mimo to w tym spotkaniu było sporo walki, ale jego poziom pozostawał sporo do życzenia.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście, ale nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia. Zdecydowanie groźniejsze były natomiast ataki gospodarzy. W 10. minucie Hiszpan Ruben Jurado zamiast zdecydować się na strzał podawał wzdłuż bramki i okazja została zaprzepaszczona. Z kolei w 23. minucie uderzenie z dystansu Adama Marciniaka z trudem obronił Jasmin Buric.

Najbliżsi szczęście gdynianie byli jednak w 40. minucie, kiedy w finale składnej kontry Gruzin Luka Zarandia posłał piłkę tuż obok słupka bramki Lecha.

Druga połowa także toczyła się pod dyktando poznaniaków. W 51. minucie nieznacznie spudłował Duńczyk Christian Gytkjaer, a 20. minut później Arkę od straty gola uratował łotewski bramkarz Pavels Steinbors, który wykazał się świetnym refleksem po strzale z bliska Emira Dilavera.

Gospodarze zrewanżowali uderzeniami Mateusza Szwocha w 76. oraz Grzegorza Piesio w 81. minucie, które na róg wybił golkiper "Kolejorza".

W ostatniej minucie doliczonego czasu po rzucie wolnym Darko Jevtica Rafał Janicki znalazł się sam przed Steinborsem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Jest to jedyny mecz 22. kolejki, w którym nie padła bramka. Na zakończenie tej serii w poniedziałek Piast Gliwice podejmie Jagiellonię Białystok.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0

Żółta kartka - Arka Gdynia: Michał Marcjanik. Lech Poznań: Rafał Janicki.