Ekstraklasa: Wpadka Jagiellonii, zwycięstwo Lecha Poznań

15.04.2017 22:54

Prowadząca w Ekstraklasie Jagiellonia niespodziewanie bezbramkowo zremisowała z Cracovią w sobotnim meczu 29. kolejki. Nie zawiodła inna drużyna z czołówki - Lech Poznań. "Kolejorz" na wyjeździe pokonał Wisłę Płock 3:0.

Wisła - Lech

Jagiellonię i Cracovię w tabeli dzieli jedenaście lokat oraz aż 25 punktów, ale na boisku tej różnicy nie było widać. Drużyny nie stworzyły ciekawego widowiska, a dogodne okazje do zdobycia bramek można policzyć na palcach jednej ręki.

Remis może być dla białostocczan bardzo bolesny. Legia Warszawa traci do Jagiellonii dwa punkty, a swój mecz rozegra w poniedziałek. Jeśli mistrz Polski pokona u siebie Koronę Kielce, to obejmie prowadzenie.

Lech jest obecnie trzeci, a od lidera ma o cztery punkty mniej. Goście w Płocku już do przerwy prowadzili 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Robak. W drugiej połowie wynik ustalił Radosław Majewski.

Emocjonująco było we Wrocławiu. Śląsk po golach Kamila Bilińskiego i Roberta Picha do przerwy prowadził z Górnikiem Łęczna 2:0. Goście zamykają tabelę i każdy punkt w kontekście walki o utrzymanie jest dla nich bardzo cenny. Podopiecznym Franciszka Smudy w drugiej połowie udało się wyrównać, a zawdzięczają to trafieniom Szymona Drewniaka i Javiera Hernandeza.

Przedostatni jest Ruch Chorzów, który ma o trzy punkty więcej od Górnika. "Niebiescy" jednak swojego dorobku w sobotę nie poprawili; ulegli na własnym stadionie Pogoni Szczecin 1:2. Gościom w 19. minucie prowadzenie dał Dawid Kort. Jeszcze przed przerwą wyrównał Bartosz Nowak, a rozstrzygająca okazała się bramka Adama Frączczaka z 83. minuty.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń zajmuje obecnie szóste miejsce. Walka o pierwszą ósemkę i tym samym grę w grupie mistrzowskiej po podziale punktów zapowiada się bardzo ciekawie. "Portowców" i dziesiątą Termalicę, która ma o jeden rozegrany mecz mniej, dzielą tylko trzy punkty. "Oczko" mniej od szczecinian mają Korona (28 rozegranych meczów), Wisła Płock (29) i KGHM Zagłębie Lubin (28).

W poniedziałek Lechia Gdańsk zmierzy się z Arką Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza z Piastem Gliwice, a Wisła Kraków z Zagłębiem.