Ekstraklasa: Przełamanie Cracovii, złoty gol kapitana

07.04.2017 19:58

Na otwarcie 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy Cracovia pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 1:0. Dla "Pasów" to pierwsza wygrana od 10 lutego.

Piotr Polczak

W premierowej serii gier 2017 roku podopieczni Jacka Zielińskiego ograli Ruch Chorzów 1:0. Po blisko dwóch miesiącach krakowianie znów mogli cieszyć się z kompletu punktów, który pozwolił im - przynajmniej na kilkanaście godzin - wydostać się ze strefy spadkowej.

Lech - Legia Dowiedz się więcej Lech - Legia w hicie 28. kolejki Ekstraklasy! Gdzie obejrzeć?

Jedynego gola w tym spotkaniu już w 9. minucie zdobył kapitan "Pasów", Piotr Polczak. Stoper gospodarzy otrzymał piłkę od Brzyskiego, wykorzystał niezdecydowanie Mariusza Pawełka i wpakował piłkę do siatki.

W całej pierwszej połowie wrocławianie nie mieli nic do powiedzenia, a Cracovia bombardowała bramkę przyjezdnych. W sumie w 45 minut piłkarze Cracovii oddali... 21 strzałów!

W drugiej części Śląsk spisywał się lepiej, częściej przebywał z futbolówką w strefie obronnej "Pasów", ale zarówno Pichowi, jak i Morioce brakowało zdecydowania i precyzji w kluczowych momentach.

W drugim piątkowym meczu Zagłębie Lubin podejmie lidera, Jagiellonię Białystok.

Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0

Bramki: Piotr Polczak (9.)