Ekstraklasa: Cracovia pewnie pokonała Ruch. Tylko cud może uratować Niebieskich przed spadkiem

19.05.2017 22:35

Zły dzień dla fanów "Niebieskich". Cracovia pewnie wygrała u siebie zamykający tabelę Ruch Chorzów 2:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu tylko cud może uratować Ruch przed spadkiem z ligi.

Cudu w Krakowie nie było. Ruch przegrał kolejny (trzeci) mecz z rzędu. Klub z Chorzowa nie odniósł wygranej już w dziewiątym kolejnym spotkaniu.

Mecz został roztrzygnięty bardzo szybko. Na samym początku, w drugiej minucie prawą stroną boiska przedarł się Piotr Malarczyk, dośrodkował, a akcję na lewym skrzydle precyzyjnym strzałem zamknął Sebastian Steblecki.

Jedenaście minut później było już 2-0 po bramce Krzysztofa Piątka. Akcja zaczęła się od błędu Macieja Urbańczyka, który w łatwy sposób stracił piłkę, a jego niefrasobliwość wykorzystał Piątek. Druga połowa nie przyniosła wielu akcji a gospodarze kontrolowali mecz, nie dopuszczając Chorzowian do własnej bramki.

Po trzeciej z rzędu porażce Ruch ma 17 punktów. Cracovia zgromadziła o siedem więcej i jest trzecia w grupie spadkowej.

Bramki: 1:0 Sebastian Steblecki (2), 2:0 Krzysztof Piątek (13).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Piotr Malarczyk, Sebastian Steblecki.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 8 509.