Borussia - Monaco: Drużyna Kamila Glika bliżej półfinału LM

12.04.2017 20:37

Borussia Dortmund przegrała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z AS Monaco 2:3. Piłkarze niemieckiej drużyny wyszli na boisko niespełna 24 godziny po zamachu na jej autobus.

Borussia - Monaco

Ten mecz pierwotnie miał się odbyć we wtorkowy wieczór, ale został przełożony ze względu na atak na autobus BVB. W trzech eksplozjach na szczęście nikt nie zginął, ale zawodnicy byli w szoku. Fizycznie najbardziej ucierpiał Marc Bartra, który złamał rękę i musiał przejść operację.

W takiej atmosferze gracze Borussii po 22 godzinach musieli wybiec na boisko, by rozegrać ważny mecz Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie wyraźnie nie byli sobą, a do tego nie najlepszy dzień miał sędzia. Najpierw nie zauważył spalonego Mbappe, a następnie faulu Falcao na Benderze. Efekt? Do przerwy przyjezdni prowadzili 2:0. Mogli wyżej, ale w 17. minucie Fabinho zmarnował rzut karny.

Po zmianie stron gospodarze zagrali odważniej. Sporo ożywienia wniósł Pulisić, który raz po raz szarpał prawą stroną i rozrywał szyki obronne gości. To on zainicjował akcję, po której BVB zdobyło kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Dembele.

W 79. minucie błąd popełnił Piszczek, który zbyt lekko w poprzek boiska podawał do Sokratisa. Futbolówkę przejął Mbappe i zdobył swojego drugiego gola. Westfalczycy powalczyli jeszcze i zostali nagrodzeni jeszcze jednym trafieniem, tym razem autorstwa Kagawy.

Rewanż odbędzie się za tydzień.

Borussia Dortmund - AS Monaco 2:3

Bramki: Ousmane Dembele (57.), Shinji Kagawa (84.) - Kylian Mbappe (19.; 79.), Sven Bender (35. - samobój)