Serie A: Gol bramkarza w 95. minucie na wagę historycznego punktu [WIDEO]

04.12.2017 10:41

Niesamowita historia wydarzyła się w 95. minucie meczu Benevento - Milan (2:2) w 15. kolejce Serie A. Pierwszy w historii punkt beniaminka w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zapewnił mu... bramkarz.

Milan prowadził 2:1. W 95. minucie Benevento wykonywało rzut wolny blisko pola karnego rywali. W "szesnastkę" powędrowali wszyscy piłkarze, włącznie z bramkarzem. Po dośrodkowaniu do piłki dopadł właśnie golkiper - Alberto Brignoli i strzałem głową dał swojej ekipie remis.

Wynik ten jest o tyle ważny, że to pierwszy punkt Benevento w Serie A w historii. W poprzednich 14 kolejkach tego sezonu klub przegrał wszystkie mecze.

- Mniej zabolałoby mnie dźgnięcie nożem niż strata tej bramki - powiedział po meczu Gennaro Gattuso, który w tym spotkaniu debiutował w roli trenera Milanu.

Po 15 kolejkach "Rossoneri" zajmują 8. miejsce w ligowej tabeli, Benevento jest ostatnie ze stratą 9 punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie się.