Dwa ciosy Ronaldo w Monachium. Real o krok od półfinału LM

12.04.2017 22:40

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał na wyjeździe Bayern Monachium 2:1. W zespole mistrza Niemiec nie wystąpił kontuzjowany Robert Lewandowski.

Cristiano Ronaldo

Zagłosuj

Kto awansuje do półfinału?

W pierwszej połowie Bayern miał przewagę i udokumentował ją trafieniem Arturo Vidala. Chilijczyk miał jeszcze jedną idealną okazję do podwyższenia rezultatu, jednak z rzutu karnego posłał piłkę w trybuny.

Po przerwie inicjatywę uzyskał Real, co ułatwił mu stoper gospodarzy, Javi Martinez. Hiszpan w odstępie kilku minut obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. "Królewscy" zdobyli dwa gole, oba autorstwa Cristiano Ronaldo i zapewnił sobie bardzo korzystny wynik przed rewanżem. Ten odbędzie się we wtorek.

Portugalczyk został pierwszym piłkarzem w historii, który w europejskich pucharach zdobył 100 goli. Potrzebował do tego 143 meczów.

22:39

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:39

90.+3 min. Koniec meczu! Real pokonał w Monachium Bayern 2:1 i jest blisko półfinału Ligi Mistrzów.

22:37

90.1 min. Ramos wpakował piłkę do siatki, ale sędzia - słusznie - odgwizdał pozycję spaloną.

22:36

90.+1 min. Jeszcze jedna zmiana w Realu - Kovacić za Modricia.

22:35

90 min. Przepychanka Vidala z Modriciem i kartka dla Chilijczyka.

22:32

87 min. Kibice hiszpańskiej drużyny zaczynają świętować. Fetują każde podanie głośnym "ole".

22:30

86 min. Bayern czeka już na ostatni gwizdek i zabezpiecza tyły. Z przodu biegają tylko Coman i Robben, ale piłka rzadko do nich dociera.

22:29

84 min. Real był z piłką w polu karnym Bayernu, ale Marcelo nieprzepisowo blokował Lahma.

22:28

83 min. James Rodriguez wchodzi w miejsce Benzemy.

22:27

83 min. Warto wspomnieć, że Cristiano Ronaldo jest pierwszym piłkarzem, który w europejskich pucharach strzelił 100 goli. Potrzebował do tego 143 meczów.

22:26

82 min. Wreszcie strzał Robbena, ale zbyt lekki, by Navas mógł się pomylić.

22:25

81 min. Mueller opuszcza boisko, na murawie Kingsley Coman.

22:25

80 min. Co 60 sekund Bayern drży o wynik. Marcelo bardzo bliski podwyższenia prowadzenia Realu.

22:24

79 min. Kolejny celny strzał, tym razem Modricia. Neuer złapał tę piłkę.

22:21

77 min. GOOOOOOOOOOOL! To musiało się tak skończyć! Drugi gol Ronaldo! Ładna asysta Asensio.

22:20

75 min. Neuer wystawił tylko rękę. To wystarczyło, by uchronić swoją ekipę od utraty gola.

22:19

75 min. "Bomba" Ronaldo wprost w Neuera. Real coraz bliżej kolejnego trafienia.

22:18

74 min. Trwa ostrzał bramki Bayernu. Próba Asensio zblokowana.

22:18

73 min. Kolejna świetna akcja Carvajala, Benzema uderzył, ale Neuer dobrze interweniował nogami.

22:16

71 min. Zbyt koronkowa próba rozegrania Realu i strata. W końcu piłka dotarła jednak do Benzemy, ale ten nie skierował jej w światło bramki.

22:15

70 min. Robben ma coraz więcej pretensji do arbitrów, ale ani Ramos, ani Casemiro nie faulowali go w dwóch ostatnich akcjach.

22:13

69 min. Groźna akcja Bernata, ale zagranie Hiszpanie zostało zablokowane.

22:13

68 min. Bayernowi bardzo brakuje Lewandowskiego. Nie ma komu przyjąć pod kryciem, zablokować, wymusić faulu. Mueller często się cofa, a potem brakuje go w szesnastce.

22:11

66 min. Sergio Ramos strzelał z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

22:10

66 min. To było ostatnie zagranie Ribery'ego. W jego miejsce Douglas Costa.

22:10

65 min. Złe przyjęcie Ribery'ego. Piłka uderzyła go w rękę, a to oznacza rzut wolny z ok. 30. metra dla Realu.

22:08

64 min. Partnerem Boatenga jest teraz Alaba, a po bokach grają Lahm i Bernat.

22:08

64 min. Jednak zmiana. W miejsce Alonso pojawia się Juan Bernat.

22:07

62 min. Zmiana ustawienia z Bayernie. Miejsce Martineza na środku obrony zajął Xabi Alonso.

22:05

61 min. Czerwona kartka dla Javiego Martineza! Hiszpan faulował Ronaldo.

22:04

59 min. Benzema na spalonym. Bayern musi nieco przenieść ciężar gry na połowę rywala, bo taka gra może skończyć się utratą gola.

22:03

58 min. Pierwsza zmiana w tym meczu. Za Bale'a wchodzi Marco Asensio.

22:02

58 min. Strata i faul taktyczny Martineza. Kartka.

22:01

56 min. W tym fragmencie spotkania Real jest groźniejszy. Przyjezdni chcą pójść za ciosem, by uzyskać prowadzenie i jeszcze lepszy wynik przed rewanżem.

22:00

56 min. Co za refleks Neuera! Niemiec efektownie obronił uderzenie Bale'a.

21:57

53 min. Błąd sędziego, który dopatrzył się pozycji spalonej Muellera. Niemiec wychodził sam na sam z Navasem.

21:56

52 min. Jeśli takim wynikiem zakończy się to spotkanie, to Real będzie w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem.

21:55

51 min. Kontra tria BBC zaprzepaszczona przez złe przyjęcie Ronaldo.

21:55

50 min. Niezła akcja Robbena z Ribery'm wyjaśniona przez Nacho.

21:52

47 min. GOOOOOOOOOL! Ronaldo doprowadza do remisu!

21:52

47 min. Faul taktyczny Alonso i żółta kartka.

21:50

46 min. Obie drużyny bez zmian.

21:48

To się musiało tak skończyć - są już pierwsze meczmy po strzale Vidala z rzutu karnego.Tymczasem rozpoczyna się już druga połowa.

21:35

Wracamy za 15 minut.

21:34

45.+3 min. Koniec pierwszej połowy. Bayern prowadzi z Realem 1:0 po trafieniu Arturo Vidala.

21:33

45.+2 min. Dobry strzał Bale'a, ale Neuer łapie piłkę.

21:32

45.+1 min. W "kosmos"! Vidal uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

21:31

45 min. Karny dla Bayernu! Ribery strzelał, a piłka trafiła w rękę Carvajala. Przynajmniej zdaniem sędziego, bo powtórki pokazały, iż Hiszpan został uderzony w okolice barku

21:30

45 min. Żółta kartka dla Kroosa, który wpadł w plecy Muellera.

21:28

42 min. Groźny strzał Ronaldo sparowany na rzut rożny przez Neuera. Za chwilę próbował Kroos, jednak pomylił się.

21:26

40 min. Kolejna okazja przed Vidalem! Chilijczyk złożył się do strzału głową, ale przestrzelił.

21:23

38 min. Brazylijczyk kontynuuje grę, ale wciąż lekko utyka.

21:21

35 min. Casemiro znowu upadł na murawę. Tym razem to uraz kolana.

21:20

34 min. Za mocne zagranie Boatenga. Spokojniejszy fragment spotkania.

21:17

32 min. Przerwa w grze. Na murawie leży Casemiro i potrzebna jest pomoc lekarza.

21:14

28 min. "Królewscy" próbują szybko odpowiedzieć. Zamknęli rywali przed polem karnym, ale nie stwarzają na razie zagrożenia.

21:11

25 min. GOOOOOOOOOOL! Arturo Vidal wyręczył Roberta Lewandowskiego i strzałem głową pokonał Navasa.

21:09

23 min. Nieudana próba z dystansu Davida Alaby. Navas odprowadził piłkę wzrokiem.

21:06

20 min. Bayern próbuje odzyskać inicjatywę. Na razie to jednak goście są groźniejsi.

21:04

18 min. Benzema w poprzeczkę! Piłka odbiła się wysokim kozłem po strzale Francuza, ale Neuer końcami palców zdołał ją trącić i sparować na poprzeczkę.

21:02

16. min. Fatalny strzał Ronaldo. Piłka poszybowała w trybuny.

21:01

15 min. Benzema wywalczył rzut wolny na 20. metrze. Będzie doskonała okazja dla Realu.

20:58

13 min. Robben za szybko ruszył do podania Martineza. Spalony.

20:56

11 min. Ładna akcja Marcelo z Ronaldo, ale w końcu Bawarczycy przerwali im tę "zabawę".

20:54

9 min. Robben leży na murawie po faulu Kroosa. Trzyma się za staw skokowy, ale będzie grał.

20:53

7 min. Ronaldo pokusił się o strzał z 30. metra, ale trafił w ustawionego metr od niego obrońcę.

20:50

5 min. Goście jeszcze nie zdołali z piłką przekroczyć linii środkowej boiska rywali. A Bayern miał trzeci rzut rożny i znów nie przyniósł powodzenia.

20:48

3 min. Kolejny korner. Bardzo dobrze rozrzuca piłkę Vidal. Na razie to on jest najbardziej widocznym graczem w ofensywie.

20:47

2 min. Od początku zaatakował Bayern. Vidal oddał celny strzał, ale Navas bez problemu złapał piłkę.

20:45

1 min. Grają!

20:42

Piłkarze są już na murawie. Za chwilę początek spotkania.

20:39

Zakończyło się już jedno środowe spotkanie Ligi Mistrzów. W przełożonym z powodu zamachu meczu Borussia Dortmund przegrała z AS Monaco 2:3. Więcej TUTAJ. Równolegle do starcia na Allianz Arena rywalizować będą ekipy Atletico Madryt i Leicester City.

20:24

W 1/8 finału Bayern pewnie wyeliminował Arsenal, natomiast "Królewscy" pozbawili marzeń o triumfie drużynę Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, Napoli.

20:08

Real zagra w następującym zestawieniu. W kadrze brakuje m.in. Varane'a i Pepe. Zinedine Zidane ma do dyspozycji tylko dwóch stoperów - Sergio Ramosa oraz Nacho.

20:06

Witamy w naszej relacji.

Rozpoczynamy niestety od nie najlepszej informacji na temat Roberta Lewandowskiego. Polak nie zdołał wyleczyć kontuzji i nie znalazł się w kadrze meczowej Bayernu na to spotkanie. Cały skład zobaczycie TUTAJ.