Skandal w Ligue 1: Kibice Bastii zaatakowali graczy Lyonu [WIDEO]

16.04.2017 20:25

Mecz Bastii z Olympique Lyon w 33. kolejce Ligue 1 został odwołany z powodu kolejnego incydentu po zakończeniu pierwszej połowy. Już podczas rozgrzewki kibice korsykańscy zaatakowali piłkarzy gości, w których wyjściowym składzie był Maciej Rybus.

Bastia - Lyon

Spotkanie rozpoczęło się z około 50-minutowym opóźnieniem ze względu na wtargnięcie fanów gospodarzy na murawę, ale emocje nie opadły. Do agresji wobec piłkarzy gości doszło po gwizdku kończącym pierwszą część gry. Zaczęło się od utarczki słownej portugalskiego bramkarza Olympique Anthony'ego Lopesa z jednym z ochroniarzy, a później inny ze stewardów próbował kopnąć schodzącego do szatni zawodnika ekipy z Lyonu. Nie obyło się bez szarpaniny i przepychanek.

Według francuskich mediów, piłkarze z Lyonu byli już w autokarze i chcieli opuścić stadion, ale ze względów bezpieczeństwa na wniosek policji wrócili do szatni.

W listopadzie, gdy Olympique podejmował Bastię, doszło do zamieszek między sympatykami obu zespołów. Wygrała wtedy drużyna z Lyonu 2:1, a ówczesny trener Bastii Francois Ciccolini zapowiedział, że rewanż na Korsyce będzie "wybuchowy".

Olympique Lyon jest poszkodowany z powodu złego zachowania kibiców już po raz drugi w tym tygodniu. Czwartkowe spotkanie 1/4 finału Ligi Europejskiej również zostało opóźnione po tym, jak fani gości - Besiktasu Stambuł - wrzucili race na sektory zajmowane przez sympatyków francuskiej drużyny, którzy ratowali się ucieczką na murawę. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne.

We wcześniejszym niedzielnym meczu Bordeaux, w składzie z Igorem Lewczukiem, pokonało na wyjeździe Nantes 1:0. Mariusz Stępiński był rezerwowym gospodarzy.