Piłkarze Arabii Saudyjskiej zignorowali minutę ciszy dla ofiar zamachu w Londynie!

08.06.2017 15:55

Mecz el. MŚ 2018 w strefie azjatyckiej pomiędzy Arabią Saudyjską a Australią poprzedziła minuta cieszy. Hołd poległym w ostatnim zamachu w Londynie oddała jednak tylko drużyna "Kangurów".

Arabia - Australia

Zagłosuj

Czy piłkarze Arabii Saudyjskiej powinni uczcić ofiary zamachu?

Piłkarze Arabii minutę ciszy kompletnie zlekceważyli. Podczas gdy australijska drużyna stała na środku boiska wspólnie trzymając się za ramiona, rywale krzątali się po swojej połowie. Chwilę później otrzymali z trybun solidną porcję gwizdów.

Wszystko wskazuje na to, że Arabia po prostu nie chciała uczcić ofiar zamachu i w ten sposób okazywać swojego potępienia dla działań terrorystów. Pojawiają się jednak komentarze głoszące inne hipotezy. Jedni mówią, że piłkarze nie wiedzieli, o co chodzi, drudzy, że w innych kulturach w ten sposób nie oddaje się hołdu zmarłym.

Mecz zakończył się zwycięstwem Australii 3:2. "Kangury" rywalizują o awans do MŚ 2018 w strefie azjatyckiej z powodu braku konkurencji w walce o grę na mundialu na swoim kontynencie.