HME: Mistrzyni na 1500 m oszukała sędzię, by wykonać rundę honorową [WIDEO]

06.03.2017 09:02

Brytyjka Laura Muir zdobyła pierwsze medale w seniorskiej karierze. 23-latka triumfowała w halowych mistrzostwach Europy w biegu na 1500 i 3000 m. Po swoim pierwszym sukcesie chciała wykonać rundę honorową, ale drogę zagrodziła jej sędzia. Między paniami wywiązała się zabawna scenka...

Laura Muir

W przeszłości Muir ocierała się już o medale - w 2015 roku zajęła 4. miejsce w halowych mistrzostwach Europy w Pradze i była piąta w mistrzostwach świata w Pekinie. W tym sezonie jest nie do pobicia i o klasę przewyższa swoje rywalki, a mimo to piątkowy triumf w biegu na 1500 metrów bardzo ją ucieszył. Był to jej pierwszy krążek w seniorskiej imprezie.

Po swoim triumfie Brytyjka chciała wykonać rundę honorową, ale na drodze stanęła jej sędzia, która tłumaczyła, że "nie ma na to czasu". Między paniami wywiązała się krótka dyskusja, po której 23-latka... wyminęła sędzię, przechwyciła flagę od kibiców i postawiła na swoim.

- Musiałam to sobie wywalczyć, czyż nie? Pani powiedziała, że nie mamy na to czasu, ale nie zamierzałam przegapić rundy honorowej przy moim pierwszym medalu - przyznała później Muir, która w niedzielę wywalczyła również złoto w biegu na 3000 m. W tym przypadku problemów z rundą honorową już nie było.

Na 1500 m brązowy medal wywalczyła Sofia Ennaoui. Polacy zakończyli HME w Belgradzie z 12 krążkami i zajęli 1. miejsce w klasyfikacji medalowej.