HME: Życiowy sukces Ewy Swobody. 19-latka z brązowym medalem!

05.03.2017 18:33

Ewa Swoboda szczęśliwie awansowała do finału, ale w nim pobiegła najlepiej, jak tylko potrafi. 19-letnia Polka z czasem 7,10 s zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie!

Ewa Swoboda

To pierwszy krążek rekordzistki świata juniorek w biegu na 60 m w seniorskiej imprezie.

W niedzielnej rywalizacji Swoboda od początku trzymała nas w wielkim napięciu. W swojej serii półfinałowej zajęła dopiero 3. miejsce i musiała czekać na czasy rywalek. Na szczęście rezultat 7,26 s wystarczył, by z ostatnim wynikiem zakwalifikować się do finału.

Ten też miał swoją dramaturgię, bo aparatura ponownie sprawiła psikusa organizatorom i wykazała, że Polka popełniła falstart! Na szczęście sędziowie skorygowali tę decyzję i zawodniczki w pełnej stawce ruszyły do powtórki. Swoboda świetnie wyszła z bloków, przez moment nawet prowadziła, a ostatecznie zdobyła brązowy medal! Do srebra zabrakło jej tysięczne sekundy!

- Myślałam, że zrobiłam falstart, ale dobiegłam sobie trzecia. Przyjechałam tu z trzecim czasem i zostałam na nim - powiedziała przed kamerami TVP Sport.

Złoto zdobyła Brytyjka Asha Philip (7,06 s), a srebro Ukrainka Olesya Povh (7,10 s).

To już dziesiąty medal reprezentacji Polski w Belgradzie.