NBA: Zadyszka Wizards, bezbarwny mecz Gortata

21.03.2017 09:09

Marcin Gortat zdobył tylko cztery punkty, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali na wyjeździe z Boston Celtics 102:110. "Czarodzieje" zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. To była ich czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach.

Wizards - Celtics

Spotkanie było wyrównane do połowy drugiej kwarty. Później Celtics zaczęli budować przewagę, która sięgnęła nawet 20 punktów. Wizards w ostatniej części gry ambitnie dążyli do zniwelowania straty, ale na bliżej niż sześć punktów nie udało im się zbliżyć.

Wizards - Hornets Dowiedz się więcej NBA: Kolejna porażka Wizards, Gortat królował pod tablicami

Stołeczny zespół zdecydowanie przegrał walkę pod tablicami. Szczególnie dotkliwe było dla nich aż 20 ofensywnych zbiórek Celtics. Zwykle wsparcie w tym elemencie daje Gortat, ale tym razem przebywał na parkiecie tylko 12 minut - najkrócej w sezonie 2016/17.

Polski środkowy szybko popadł w problemy z faulami. Po pięciu minutach meczu miał już na koncie dwa i został zmieniony. W drugiej odsłonie po zaledwie 105 sekundach znów popełnił przewinienie i ponownie usiadł na ławce rezerwowych.

Gortat trafił dwa z czterech rzutów z gry i spudłował oba wolne. Jego dorobek uzupełniają cztery zbiórki i trzy asysty. Miał też jedną stratę.

Wśród zwycięzców najlepszy był Isaiah Thomas - 25 pkt. Dla Wizards najwięcej - 19 - zdobył Bradley Beal.

"Czarodzieje" z bilansem 42 zwycięstw i 28 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają w środę we własnej hali z Atlanta Hawks (37-33).