Orlen Warsaw Marathon 2017: Kenijczyk zwycięzcą 5. edycji! WYNIKI [ZDJĘCIA]

23.04.2017 13:00

Zwycięzcą piątej edycji Orlen Warsaw Marathon został Kenijczyk Felix Kimutai. Dystans 42 km 195 m pokonał w 2:10.34. Na trzeciej pozycji metę przy PGE Narodowym minął najlepszy przed rokiem Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) - 2:12.38, który obronił tytuł mistrza Polski.

Orlen Warsaw Marathon

Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Nastazja Iwanowa - 2:28.42, a drugie miejsce zajęła Izabela Trzaskalska (ASZ UMCS Lublin) - 2:29.55.

W Biegu Oshee na 10 km zwyciężyli Dmytro Łaszyn z Ukrainy – 29.02 i Swietłana Kudelisz z Białorusi – 33.12. Najlepsi z Polaków: piąty Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - 29.12 i druga Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) - 33.20.

W półmaratonie osób niepełnosprawnych, które rywalizowały na hanbike'ach, najszybciej trasę 21,097 km pokonali Rafał Wilk (Stal Rzeszów) w 31.32 i Słowaczka Anna Oroszowa w 42.47.

W niedzielnych zawodach udział wzięło w sumie ok. 17 tys. osób. Startem była rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a medale na mecie wręczał m.in. utytułowany dyskobol Piotr Małachowski.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP Maciej Jałoszyński z PZLA, mimo że w czołówce było kilku Polaków, nie wszyscy mogli zostać sklasyfikowani w mistrzostwach kraju. - Muszą być spełnione dwa podstawowe warunki - klub musi mieć licencję związku na dany rok, a podobnie jak sam zawodnik - podkreślił.

Wcześniej, 2 kwietnia w Dębnie, o medale mistrzostw Polski w maratonie rywalizowały kobiety. Złoty zdobyła Dominika Stelmach (RK Athletics Warszawa), srebrny Paulina Golec (AZS AWF Kraków), a brązowy Arleta Meloch (GKS Olimpia Grudziądz).